Za dużo przedmiotów w szkole

Często narzekamy na szkołę, czasami mamy do tego poważne powody, innym razem są to tylko nasze marudzenie. Ale czasami naprawdę mamy poważne powody, do tego, by na szkołę narzekać. Najczęściej młodym ludziom doskwiera zbyt duża ilość przedmiotów szkolnych. Nie dość, że dzieci muszą dźwigać do każdego przedmiotu podręczniki, ćwiczenia i zeszyty, to jeszcze sam fakt tak dużej liczby przedmiotów szkolnych przekłada się także na większą ilość zadań domowych, a co za tym idzie dzieci muszą poświęcić kolejna porcję czasu na ich odrabianie, co czasami jest bardzo trudne. Najgorsze jednak jest to, że mamy sporo przedmiotów niezbyt potrzebnych młodzieży do szczęścia. Jest przecież przedsiębiorczość, wiedza o kulturze czy sztuka, w liceum już raczej nie powinno być tych przedmiotów, bo tylko zabierają młodzieży czas, który mogliby poświęcić na naukę do matury. Jednak, nic nie wskazuje na to, że coś się w najbliższym czasie zmieni. Możemy jedynie dalej narzekać.