Wychowanie fizyczne tylko dla sportowców

Instytuty Kultury Fizycznej, akademie Wychowania Fizycznego i dziesiątki innych – to ulubione kierunki dla stopowców. Ci często na takie studia dostają się bez konieczności zdawania egzaminów sprawnościowych. Sama nauka także nie zmusza do wielu poświęceń można opuszczać zgrupowania akademickie przez wzgląd na występy w zawodach sportowych. Sami wykładowcy często przymykają oko na braki w wykształceniu studentów.Takie kierunki szkodzą naszemu społeczeństwu bardziej, niż się wydaje. Sam system jest bowiem chory. Wuefiści to zazwyczaj byli sportowcy wyczynowi, którzy sami trenowali, ale o trenowaniu innych nie mają bladego pojęcia. Przez to nasza młodzież świetnie prezentująca siew wieku juniorskim szybko się wypala. Problem tkwi w przetrenowywaniu. Niestety niedokształceni wuefiści to plaga, z która trudno wygrać. Nie ma więc się co dziwić, że piłkarsko Gabon nas przewyższa i cały świat śmieje się z polskich kopaczy.