Dzieci skarżą się na brak eksperymentów

Chemia teoretycznie jest bardzo interesująca. Ale w szkole nie zawsze tak jest. Gdy dzieci idą na pierwsze zajęcia, dowiadują się, że na lekcjach będą przeprowadzane częste eksperymenty i doświadczenia, które te nudne wypełnione teorią lekcje, wypełnią. Jednak potem okazuje się, że trzeba gonić z programem i nauczyciele zapominają o obietnicach. W rezultacie wychodzi na to, że dzieci uczą się teorii, a przecież tego w ogóle nie lubią, nudzą się i zniechęcają. Znacznie bardziej chcieliby wiedzieć co się stanie, jak zmieszają ze sobą różne związki chemiczne. Lubią także obserwować jakieś wybuchy czy uczyć się o alkoholach. Jednak nauczyciele chemii zdają się zapominać, że w tym wszystkim chodzi raczej o zachęcenie dzieci do przedmiotu, a nie mówienie im czego mają się nauczyć i zmuszać ich do tego, żeby wykuwali na pamięć regułki i nic z tego nie rozumieli. Liczy się w końcu pasja i zainteresowanie.