Daily Archives: 8 maja 2013

Typowi bohaterowie fantasy

Fantasy to gatunek bardzo chętnie dzisiaj czytany przez szeroką rzeszę ludzi. Można go scharakteryzować za pomocą różnych kategorii, ale jedną z najważniejszych będą na pewno bohaterowie. Nie da się ukryć, że są to zazwyczaj postacie typowe, które po pewnym czasie mogą nas już nudzić, ale jeśli jesteśmy prawdziwymi fanami, to zawsze znajdziemy w nich coś interesującego. Bohaterowie fantasy to zazwyczaj jakieś niesamowite istoty. Mamy tutaj elfy, krasnoludy, smoki, gnomy i bardzo dużo innych postaci, które są zupełnie nieprawdopodobne, ale jak najbardziej fascynujące. Elfy są z reguły pięknymi postaciami, są wysokie i smukłe, odznaczają się wielką mądrością, nie tylko niesamowitym pięknem, które wprost od nich promieniuje. Każda z grup bohaterów typowych dla fantasy odznacza się pewnymi cechami charakterystycznymi, a co najciekawsze większość z nich przewija się przez wszystkie książki z tego gatunku. Dzięki temu można wędrować przez poszczególne książki i cały czas pozostawać w tym samym świecie, który przecież tak bardzo nam się podoba i tak bardzo nas zachwyca.

Budownictwo jest trudne, ale…

Jednym z najbardziej cenionych kierunków studiów w ostatnich latach jest budownictwo. Nie jest łatwo skończyć taki kierunek, politechniki i wydziały architektoniczne bowiem mają bardzo wysoki poziom kształcenia i trzeba być nie lada orłem w przedmiotach ścisłych. Nie mniej opłaca się mieć dyplom takiej uczelni. Przecież żyjemy w czasach licznych dotacji unijnych na wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Inżynierowi, nadzorcy budowlani są poszukiwani i przy tym dobrze opłacani. Kierunki studiów inżynierskich zawsze cieszyły się uznaniem. Zawsze wiąże się to ściśle z rozwojem i gonieniem za cywilizacją. Świat się rozbudowuje i to się nie zmieni. Od konstrukcji stalowych, po budynki. Wszystko jest nam potrzebne, wszystko to nam służy na co dzień. Na pewno będąc wykształconym w tej dziedzinie na brak pracy narzekać nie będziemy. Warto o tym pamiętać, decydując się na studiowanie. Bo po co uczyć się rzeczy nieprzydatnych?