Daily Archives: 6 maja 2013

Dlaczego geografia jest trudna?

Niektórzy uwielbiają geografię. Na tych lekcjach dzieci mają do czynienia z mapami, uczą się nazw i położenia miast, państw oraz krain geograficznych, rzek, jezior i innych zbiorników wodnych. Uczą się także dokładnie mapy Polski wraz z rozmieszczeniem parków narodowych oraz bogactw naturalnych. Jest to niezwykle trudny, ale równie bardzo ciekawy przedmiot. Wiele dzieci ma jednak problem z orientowaniem się na mapie. Są to jednak umiejętności, które bardzo łatwo nabyć poprzez regularne i systematyczne ćwiczenia. Geografia to także elementy astronomii, które są niezwykle ciekawe. Dzieci mogą się wiele dowiedzieć o gwiazdach, planetach i dowiedzieć się jakie prawa rządzą kosmosem. Niestety nie praktykuje się już lekcji w plenerze i oglądania przez teleskop ciał niebieskich, ale geografia nadal może być ciekawa, tylko dzieci muszą chcieć to zrozumieć. Wielka w tym rola rodziców, którzy nawet nie wiedzą jak wielką siłę mają w zachęcaniu i zniechęcaniu.