Daily Archives: 1 maja 2013

Nauka niszczy gardło

Jeśli ktoś może nam coś powiedzieć o nauce, to na pewno jest to nauczyciel, zwłaszcza taki z długoletnim stażem. Jeśli jednak znajdziemy takiego nauczyciela, to zobaczymy jak bardzo jest zmęczony i wyczerpany latami pracy za marne pieniądze. Będzie tez mówił cicho i zachrypniętym głosem, bo okaże się, że praca zniszczyła mu gardło. Nauczyciele pracują w szkodliwych warunkach, jeśli ktoś uważa, że ich praca jest łatwa i lekka, powinien sam spróbować. Po jednym dniu pracy miałby już dość na całe życie. Pamiętajmy, że trzeba dość głośno mówić przez kilka lekcji, co niezmiernie mocno niszczy nasze gardła. Często dzieci czy młodzież są głośni i hałaśliwi i dlatego trzeba ich ciągle uspokajać. Nie jest to na pewno coś, o czym marzy nasze gardło. Dlatego często zdarza się afonia. Jest to nagła utrata głosu. Nagle nie możemy nic powiedzieć, jest to już poważne stadium choroby gardła, ale zdarza się także początkującym, którzy nie wyćwiczyli jeszcze swoich narządów mowy.