Daily Archives: 23 kwietnia 2013

Nikt nie lubi czytać

Język polski nie jest zbyt lubianym przedmiotem w szkole. Okazuje się, że dzieci strasznie się męczą na tych lekcjach. Nie chce im się czytać, rozwiązywać zadań i cała tematyka tego przedmiotu jest dla nich nudna. Czasami, nawet jeśli nauczyciel bardzo się postara, to i tak nie jest w stanie zbyt wiele zmienić, bo okazuje się, że dzieci są jak ściana, z którą nie da się walczyć. Często jest to wina rodziców, dzisiaj już prawie nikt nie czyta i rzadko kto daje dzieciom dobry przykład. Jeśli w rodzinie nie szanuje się książek, a rodzice dodatkowo powtarzają swoim dzieciom, żeby językiem polskim się nie przejmowały, to te tak właśnie robią i już nikt i nic nie jest w stanie dotrzeć do ich umysłów. Dlatego język polski, choć teoretycznie łatwy i przyjemny, sprawia dzieciom tak wiele problemów. Jeśli podejście w najbliższym czasie się nie zmieni, to grozi nam powstanie pokolenia analfabetów. Wystarczy tak niewiele wysiłku, zachęćmy dzieci do tego, żeby zainteresowały się niezwykłym światem literatury.

Klasyczny pomysł na prezent

Kupowanie prezentów zawsze nastręcza nam wiele problemów. Zawsze mamy wątpliwości, czy dany przedmiot sprawi radość solenizantom. Wobec całej tej – dość zagmatwanej sytuacji często decydujemy się na klasyczne prezenty, na takie podarunki, które modne są od wielu lat. Jednym z takich prezentów jest komplet pościeli.Poszwy na kołdry i poduszki, oraz prześcieradło to klasyka prezentu. Oczywiście nie każdemu taki prezent dać można. Na pewno dziecko na osiemnastkę czegoś takiego nie chciało by dostać. Nie mniej starsi ludzie cenią sobie takie podarunki. W końcu pościel to artykuł, bez którego nasza sypialnia obyć się nie może. Warto tez wiedzieć, że wysokiej klasy pościel zawsze mile widziana jest przez nowożeńców. Pary zaczynające życie na własną rękę często są na tak zwanym dorobku. Dla nich każda rzecz związana z gospodarstwem domowym, która będzie służyła na co dzień będzie mile widziana. Nowożeńcom więc dobrą pościel zawsze można podarować.