Daily Archives: 13 kwietnia 2013

Ta nieznośna muzyka

Muzyka to także jeden ze szkolnych przedmiotów. Najczęściej na tych lekcjach dzieci uczą się grać na flecie. Ale jakoś nie każde dziecko ma do tego zdolności. Muzyka to przedmiot ściśle artystyczny i wymaga już odpowiedniego słuchu i innych umiejętności muzycznych, które nie każde dziecko posiada. Często wtedy dzieci bardzo się denerwują, bo przez ten przedmiot mają niższą średnią, tylko dlatego, że nie potrafią sobie poradzić z fletem, a nuty cały czas są dla nich wielką tajemnicą. W takim przypadku należy pomóc dziecku, dołożyć wszelkich starań, żeby jakoś tą muzykę zrozumiało. Jeśli nie potrafi grac na flecie, to może udać się do nauczycielki i poprosić o kilka wskazówek albo rad, dzięki temu lepiej będzie zrozumieć swoje błędy i osiągnąć lepsze stopnie, nawet w przedmiocie, którego się nie lubi. Nie ma się jednak co tak od razu zniechęcać. Postarajmy się na samym początku zachęcić dziecko do grania, niech to będzie przede wszystkim dobra zabawa.

Czym jest fantasy?

Próba zdefiniowania gatunku, jakim jest fantasy może okazać się czymś niezwykle trudnym, a wszystko dlatego, że w tym worku z napisem „fantasy” znajdziemy całą masę różnych odmian, które trzeba byłoby podzielić jeszcze na kolejne osobne kategorie, co nie jest wcale zadaniem prostym. Ponadto, mamy jeszcze gatunki mieszane, fantasy łączy się z science fiction i z cyber punkiem, dlatego klasyfikacja tego gatunku jest naprawdę trudna. Możemy jednak wskazać pewne istotne elementy, które pojawiają się w każdej opowieści fantasy. Na pewno są to postacie baśniowe, legendarne, albo po prostu zupełnie wymyślone przez autora. Człowiek nie odgrywa w tych opowieściach znaczącej roli, liczy się przede wszystkim coś zupełnie innego. Mamy elfy, krasnoludy i masę innych dziwnych stworów. Zazwyczaj jest to opowieść o walce sił dobrych i słych, ale opatrzona efektownymi opisami batalistycznymi albo też opisami przepięknych krain.