Daily Archives: 9 kwietnia 2013

Nie tylko obowiązek, ale także zabawa

Przedmioty szkolne nie kojarzą nam się pozytywnie. Czasami narzekamy na dzieci i zmuszamy je do nauki, ale w ich wieku byliśmy zupełnie tacy sami. Jednak, żeby szkoła nie była aż taka koszmarna, można sobie znaleźć jakieś zainteresowanie, pasję, której dziecko będzie się poświęcało. Świetnym pomysłem jest kółko teatralne, jeśli tylko dziecko ma ochotę się w to wdrażać. Nauczy się wtedy różnych technik gry teatralnej, podszkoli swoją wymowę oraz pozna inne dzieci, które są także zainteresowane tym, co nasz syn czy córka. Warto, zatem zachęcać dzieci, żeby rozwijały swoje zainteresowania. Nie tylko w zakresie przedmiotów szkolnych, ale także, jeśli chodzi o zajęcia pozalekcyjne. Dzięki temu może nasze dziecko jakoś lepiej zniesie ten czas, spędzany w szkole. Warto o to zadbać, zwłaszcza dlatego że dziecko będzie musiało jeszcze wiele lat spędzić w tej szkole. Jeśli będzie miało swoja pasję, to chętniej zniesie ten czas, a kto wie czy nie wyrośnie z niego geniusz albo genialny artysta?

Studenci chcą do stolicy

Studenci – szczególnie pochodzący z małych miejscowości – masowo ciągną w kierunku metropolii. Chcą się uczyć w dużych miastach. Oczywiście tutaj najbardziej kusza takie miasta jak Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Kraków, Lublin, Łódź, Toruń i Warszawa. W tym ostatnim wypadku chodzi nie o urok miasta, ale o sama pozycję. Warszawa to przecież stolica Polski, miejsce, w którym siedzibę ma wiele znanych i cenionych w świecie korporacji. Oczywiście zaraz po skończeniu studiów, a często i w trakcji łatwo w Warszawie o pracę. To ważne, bo w naszym kraju z praca problemy są od bardzo dawna i nie zanosi się, byśmy tutaj mieli druga Irlandię – jak obiecał nam premier Tusk.Samo studiowanie w Warszawie ma jednak i swoje minusy, zdecydowanie lepiej jest „wyemigrować” i skończyć studia poza granicami naszego kraju. Niestety nasze uniwersytety nie mają dobrych notowań, a te warszawskie szczególnie. Większość z nich oferuje bardzo niski poziom nauczania,a samo utrzymanie w stolicy z kolei wiąże się z dużymi wydatkami.

Niesamowite fantastyczne pejzaże

W literaturze fantasy, oprócz tych niesamowitych historii, które nas wzruszają albo też przerażają, zwracamy uwagę także na tło tych wydarzeń, czyli na pięknie malowane pejzaże, malowane oczywiście za pomocą języka literatury. Mamy w tych książkach opisy przyrody, niesamowitych krain, które zachwycają nas niezwykle mocno. Wystarczy wspomnieć chociażby przepiękne opisy ziemi Elfów. Kto nie zachwycał się pięknością Rivendell? Wiadomo, że to właśnie z krainami elfów związane jest największe piękno, jakie pojawia się w literaturze fantasy. Mamy tu także niesamowite krainy, które odznaczają się jakąś konkretną cechą charakterystyczną. Możemy wędrować przez krainę koni, gdzie właśnie te zwierzęta są otoczone wielka czcią albo też zagłębić się w ciemne i tajemnicze kopalnie krasnoludów. Wszystkie te miejsca są niesamowicie interesujące, a wielość opisów sprawia, że książki z tego gatunku są dla nas bardzo interesujące.