Daily Archives: 3 kwietnia 2013

Plastyka nie zawsze przyjemna

Na zajęcia plastyczne rodzice wydają najwięcej pieniędzy. Potrzebna jest przecież książka, ćwiczenie i zeszyt i chociaż potem okazuje się, że dziecko nigdy z nich nie korzystało, to na początku i tak cały zestaw kupujemy. Niestety na tym się nie kończy, bo trzeba kupić bloki, kredki, farby i dużo innych materiałów, bo pani wymyśliła sobie jakieś różne techniki. Rodzice więc wydają, ale nie mają gwarancji, że będą to przyjemne lekcje dla ich dziecka. Niestety nie każde dziecko ma zdolności plastyczne, a jest to ważne w tym przedmiocie. Jeśli się okaże, że dziecko nie potrafi malować farbami, to ma w szkole przechlapane. Niestety obniża mu się przez to średnia. Może zrozumieć temat pracy i mieć świetny pomysł, ale nie pójdzie mu z wykonaniem, bo po prostu nie potrafi i nauczycielka od razu obniża mu ocenę. Niestety plastyka w szkole nie zawsze jest przyjemna, zwłaszcza dla tych, którzy są mniej zdolni. Nie możemy jednak winić naszego dziecka za takie niepowodzenia, bo to nie wynika z jego zaniedbania.

Europejska Akademia Sztuk

Europejska Akademia Sztuk to jedna z najbardziej interesujących uczelni w Warszawie. Z reguły większość akademii sztuk nie zasługuje nawet aa wzmiankę, takie szkoły nastawione są bowiem tylko i wyłącznie na zarabianie na czesnym. Nie mniej w tym wypadku jednak o uczelni warto wspomnieć kilka słów. Wychowała bowiem wielu znakomitych artystów, którzy na stałe wpisali się w historię polskiej kultury.Europejska Akademia Sztuk uczy na dzień dzisiejszy w czterech kierunkach. To malarstwo, grafika artystyczna, projektowanie graficzne i sztuka multimedialna. Na te akademie dostać się nie jest łatwo, niektórzy nawet uważają, że trudniej się tutaj dostać niż na ASP. Jak jest w rzeczywistości, nie wiemy. Na pewno sama uczelnia to miejsce, gdzie kształcić się warto. Jeśli tylko mamy zmysł plastyczny i chcielibyśmy rozwijać się w tym kierunku, to zapraszamy do zasilenia szeregów studentów uczących się w Europejskiej Akademii Sztuk.