Daily Archives: 3 marca 2013

Seminarium teologiczne – też szkoła

Seminarium? To tez szkoła, tyle że nie jest ona dobrze postrzegana przez współczesne społeczeństwa. Wręcz przeciwnie, z roku na rok studentów w szkołach katolickich jest mniej, mniejsza jest tez ilość tych, którzy idąc za powołaniem wstępują w szeregi kapłanów. Dlatego? Zapewne duży wpływ na to wszystko ma nienawiść do Kościoła Katolickiego. Zbyt dużo ostatnio słyszy się rzeczy złych o duchownych. Molestowanie seksualne, ojcostwa mimo ślubowania czystości i życia w celibacie, to także liczne przekręty finansowe z udziałem słynnego w świecie ojca Rydzyka.Warszawskie uczelnie mają coraz gorszą opinię. Poziom nauczania bowiem z roku na rok jest niższy. Na pewno nie cieszą się renomą szkoły „uduchowione”. Prawosławne Seminarium Duchowne nie jest popularne przez wzgląd na samą religię. Redemptoris Mater – Archidiecezjalne Seminarium Duchowne to chrześcijaństwo, ale katolicyzm budzi u nas odrazę, podobnie i Warszawskie Seminarium Teologiczne.

Informatyka się nie starzeje

Świat się rozwija w zawrotnym tempie. Wiedza o tym zawłaszcza ci, którzy pracują w takich branżach, które uzależnione są od komputerów i systemów informatycznych. To się już nie zmieni. Zapewne nasza cywilizacja będzie kładła coraz większy nacisk na komputeryzację, toteż informatycy długo jeszcze będą rozchwytywani. Kierunki studiów są różne. Nauka na wielu z nich to jedynie hobby, bowiem skończenie studiów niewiele daje. Wiedza o tym zwłaszcza ci absolwenci, którzy mają dyplom z prawa. Jeśli jednak nie uda im się dostać na aplikacje. To ich zawody tak naprawdę niewiele są warte. Informatyka z kolei cieszy się ogromnym uznaniem. Informatycy mają duże wzięcie, ponieważ wymaga tego świat. Szczególnie w Polsce, która tak naprawdę w porównaniu do wielu innych państw jest krajem wybitnie zacofanym. Wciąż jednak się rozwijamy, a duży udział w tym mają informatycy, którzy komputeryzują nasz przemysł i nasze urzędy.