Daily Archives: 27 lutego 2013

Kierunki informatyczne

Informatyka to jeden z najbardziej cenionych kierunków na studiach, wszystko to za sprawa rozwoju cywilizacji, dziś nie ma już firmy, nie ma instytucji, która mogłaby funkcjonować bez komputerów i systemów informatycznych. Dlatego tez młodzi ludzie – widząc przyszłość w tym zawodzie – decydują się na studia informatyczne.Warszawskie uczelnie chętnie uruchamiają takie kierunki, w których komputer jest głównym tematem studiów. Nie ma chyba uczelni technicznej, która nie miałaby w swojej ofercie kierunku informatycznego. Nie mniej nie wszystkie z takich uczelni zasługują na uznanie. Wiele z nich ma bardzo niski poziom nauczania. Szczególnie, jeśli porównać ten poziom z uczelniami zagranicznymi. Absolwenci wielu warszawskich akademii technologicznych nie są szanowani w światku naukowym i mają problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Warto o tym pamiętać przy wyborze uczelni w stolicy Polski.

Skąd te barwy podczas zachodu?

Nie ma chyba fotografika, który by swojej przygody z fotografią nie zaczynałby od fotografowania zachodów słońca. Nie ma w tym nic strasznego, przecież barwy jakie towarzyszą temu zjawisku są często zachwycające. O naszej planecie wiemy wiele, jesteśmy tez w stanie wytłumaczyć, skąd biorą się te fenomenalne barwy towarzyszące zachodowi Słońca.Oczywiście nie jest to zasługa samego Słońca. Ono pod tym względem jest niezmienne. Cała magia spowodowane jest naszą, ziemską atmosferą. Promienie słoneczne podczas zachodu padają od takim kątem, że są załamywane przez cząsteczki znajdujące się w naszej atmosferze. Tutaj zaczynają działać prawa fizyki. W momencie załamania światło bardzo często zmienia swoją barwę. Jako że Słońce jest w różnych odległościach od Ziemi (w rożnych porach roku), to każdy zachód słońca jest często inny. Towarzysza mu inne kolory. Feerie barw są tak różne przez wzgląd na samą gęstość pierwiastków w powietrzu i atmosferze.