Daily Archives: 23 lutego 2013

Rozhisteryzowani nauczyciele matematyki

Często się zdarza, że nawet więcej niż połowa klasy ma problemy z matematyką. Kiedyś nie było aż tak wielkich problemów z tym przedmiotem. Okazuje się, że kiedyś jakoś lepiej umieliśmy liczyć i myśleć logicznie, bo to jest najbardziej potrzebne do rozwiązywania zadań. Dzisiaj dzieci są po prostu leniwe i im się nie chce myśleć nad zadaniami i rozwijać swoje umiejętności intelektualne. Ale problem często leży także po stronie nauczycieli. Niestety jakoś tak się składa, że nauczyciele matematyki bardzo często mają nerwicę i problemy emocjonalne. Trudno określić z czego tak naprawdę to wynika. Fakt jest jednak taki, że nauczyciele często straszą dzieci krzykiem albo naganami czy nawet obrażaniem. Nauczyciele są także niekiedy bardzo agresywni, a to niestety nie sprzyja uczeniu się matematyki. Dlatego, jeśli dziecko ma jakiś problem z przedmiotem, najpierw sprawdźmy sami co naprawdę potrafi, a potem spróbujmy się skontaktować z jego nauczycielem, żeby mieć ogląd na całą sytuację.

Półki pełne książek fantasy

Chociaż czytelnictwo książek spada z roku na rok, to jeśli chodzi o czytanie książek z gatunku fantasy, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wciąż nas ciekawią. Wystarczy podać chociażby przykład naszego rodzimego Andrzeja Sapkowskiego, którego książki bardzo dobrze się sprzedają. Nie wiadomo w czym tkwi tajemnica takiego sukcesu. Coś jest takiego w tych książkach, co sprawia, że bardzo nam się podobają i chętnie je czytamy. Najbardziej interesujący jest fakt, że kupujemy nowe książki bez chwili zastanowienia czy wahania. Nie szukamy ich w bibliotekach i nie pożyczamy od znajomych, interesują nas przede wszystkim nowe książki. Wybieramy autorów znanych nam bardzo dobrze, ale chętnie też dajemy się skusić na coś nowego, nie jest to wcale takie trudne, bo gdy już dojdziemy do półek z literaturą fantasy, okaże się, że mamy olbrzymi wybór i każdy może coś dla siebie skolekcjonować. Jak widać, w czasach spadku czytelnictwa, literatura fantasy nadal ma się świetnie.