Daily Archives: 19 lutego 2013

Niezbędnik studenta – gotówka

Uczelnie w różny sposób zarabiają na studentach. Już na samym początku studenci zobowiązani są uiścić opłatę rekrutacyjną, mimo że nie mają żadnej pewności co do tego, czy zostaną przyjęci na dany kierunek. Co ważniejsze – wielkość tych opłat z roku na rok rośnie.Studenci ponadto muszą płacić za powtarzanie przedmiotu, za warunkowe zaliczenie semestru i podobne rzeczy. Nie można do uczelni mieć pretensji o istnienie takich opłat, gdyż w tym przypadku winni są po prostu studenci, którzy nie dopilnowali wszystkiego na czas i nie zaliczyli egzaminów. Dlaczego jednak opłaty te są tak wysokie? Oczywiście dana uczelnia ma swoje stawki. Dlaczego jednak nie są one współmierne do stypendiów oferowanych przez wyższą uczelnię? Uczelnia uczelni nie jest równa – to można stwierdzić z całą pewnością. Młodzi ludzie wybierający się na studia wyższe powinni zatem przemyśleć dokładnie swój wybór i zapamiętać, że niezbędnikiem każdego studenta jest przede wszystkim gotówka.

Niezwykle fascynująca historia

Oczywiście wiele zależy od nauczyciela, ale chyba większość dzieci przyzna, ze historia jest niezwykle fascynującym przedmiotem. Na początku uczą się o pierwszych cywilizacjach, ich narzędziach i sposobie życia. Jest to bardzo interesujące, pierwsi osadnicy i ich życie to czasy tak odległe, że dzisiaj stanowią już zupełną egzotykę. Równie ciekawe są późniejsze dzieje królestw i walk, jakie między sobą toczyli. Żeby wzbogacić wiedzę dziecka, możemy się wybrać do ruin zamków, które miały coś wspólnego z daną wojną, obejrzeć siedziby królów czy udać się na specjalną wystawę w muzeum poświęconą właśnie tej tematyce. Równie dobre będą filmy historyczne, dzięki którym dziecko także może się dowiedzieć wielu nowych i ciekawych wiadomości. Jeśli widzimy, że nasz maluch żywo zainteresował się tym przedmiotem, to postarajmy się go w jakiś sposób w tym kierunku rozwijać. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż pasja, zwłaszcza, gdy jest związana z nauką. Jeśli dziecko lubi przedmiot szkolny, to bardzo powinniśmy się z tego cieszyć.